Dzień dobry!

Na początku bardzo dziękuję tym osobom, które wysłały mi wczoraj swoje odpowiedzi odnośnie do pogody, pamiętajcie o wykonywaniu codziennie kalendarza pogody i bardzo się cieszę, że usłyszałam już wczoraj recytację wiersza. 🙂 Czekam na pozostałe osoby, pamiętajcie, że uczenie się w domu jest teraz waszym obowiązkiem, a ja będę Was oceniać na podstawie tego co otrzymam. Mam nadzieję, że będą to same 6, tak jak wczoraj! 🙂

Zatem do pracy!

Mamy już od kilku dni wiosnę. A od ilu dokładnie? Na początek dnia mam dla Ciebie dwa filmiki wprowadzające w temat wiosny, obejrzyj:


Informacje, które usłyszałeś w powyższych filmach , będą Ci przydatne w dalszej części naszych dzisiejszych zajęć.

  1. Weź proszę teraz podręcznik do edukacji zintegrowanej, otwórz do na stronie 42. Posłuchaj: 1.
    2.

Nadal jesteśmy w tym samym podręczniku, popatrz na stronę 43. Zrób zadanie 1, 2, 3 i 4. Pierwsze i drugie zrób ustnie, natomiast 3 i 4 w zeszycie do języka polskiego. Chętnie zobaczę Twoją pracę na zdjęciu. Na koniec przewróć kartkę i pooglądaj oraz odczytaj na stronie 44 i 45 jakie są oznaki wiosny. Jakie ptaki przylatują do nas na wiosnę i dlaczego ptaki budują wiosną gniazda? Czekam na Twoje odpowiedzi.

2. Teraz weź ćwiczenia do edukacji polonistycznej, strona 34 i 35. Do dzieła! Mam dla Ciebie jeszcze trochę zabawy dzisiaj. Jeśli skończyłeś przechodzimy dalej.

3. Znasz grę Milionerzy? Myślę, że na pewno. Będziesz teraz zawodnikiem i zagrasz o duuuużą stawkę 😉
Gra numer 1
Gra numer 2
Na ile pytań udało Ci się odpowiedzieć? Czy coś Cię zaskoczyło?

4. Moje ostatnie (prawie) zadanie dla Ciebie dzisiaj. Wykonaj bociana. Oto instrukcja:

Wyślij do mnie zdjęcie Twojego bociana!

5. Napisałam wyżej, że to prawie ostatnie zadanie dla Ciebie dzisiaj. Ostatnie brzmi tak: Jeżeli na wodę i batonika w sklepie wydałam 5zł, a woda kosztowała 2zł to ile kosztował batonik? Proste, prawda?

Życzę Ci dobrego dnia i uważaj na siebie. DO JUTRA.
pani Beata

Instagram has returned invalid data.

Follow Me on Instagram