Dzień dobry moja kochana klaso 1b, witam się z wami wszystkimi i z każdym z osobna:-)

Zaczynamy nowy tydzień, przeczytaj jakie mam dla Ciebie zadania na dzisiaj – poniedziałek 23.03

 1. Rozgrzewka matematyczna – weź dwie kostki do gry, rzuć najpierw jedną, potem drugą. Dodaj do siebie obie cyfry. W zeszycie do matematyki zapisz w ten sposób dziesięć działań. Wygląda to tak:
 2. Przygotuj teraz podręcznik do edukacji zintegrowanej, strona 41. Porozmawiamy o pogodzie. Posłuchaj tutaj:

  Po tym zadaniu chętne dzieci mogą wysłać mi swoje nagrane odpowiedzi. (czekam na nie najpóźniej do 8:00 w środę 25.02) Tylko dla chętnych.
 3. Kalendarz pogody. Przez cały tydzień będziesz obserwować pogodę i zapisywać swoje spostrzeżenia w kalendarzu pogody, który wysyłam Tobie tutaj – kliknij: Kalendarz pogody
  Wydrukuj dwie kartki, jeśli nie masz możliwości wydrukowania, sam zrób taką tabelkę na kartce A4 z bloku i będziesz rysować obrazki zamiast je wklejać. Jeśli sobie wydrukujesz, wycinaj obrazki i codziennie wklejaj, jaką pogodę zaobserwowałeś. Zaczynamy od dzisiaj – poniedziałek, 23.03. Kalendarz ten wyślij do mnie robiąc zdjęcie do godziny 8:00 w poniedziałek 30.03. Czyli za tydzień 🙂
 4. Elementarz odkrywców – ćwiczenia, ed. polonistyczna, część 3, zadanie 3, 4 i 5 (strona 33)
 5.  Zeszyt do edukacji polonistycznej, dwuznak „ch”, zapisz dwie linijki tego znaku, następnie przepisz wyrazy z podręcznika za strony 35, na koniec ułóż dwa zdania z tymi wyrazami. Oto przykład:
  Na dzisiaj to wszystko.
  WIERSZ – Pamiętaj, że uczymy się wiersza „Tydzień”. Tak jak się umawialiśmy jeszcze w szkole do środy 25.03. powinieneś umieć już wyrecytować wiersz. Będziemy się w tym celu łączyć telefonicznie albo poprzez video. Możesz też się nagrać i wysłać mi video z wierszem poprzez mobi dziennik lub whatapp (tutaj musisz poprosić rodziców o pomoc).
  PRACA PLASTYCZNA „Ekologiczny potwór” – jeśli mi jeszcze nie wysłałeś pracy (zdjęcie) to również czekam na nią do środy 25.03, do godziny 8:00. W środę każdy z was otrzyma ocenę. Dziękuję wszystkim, którzy już do mnie wysłali potworki. Są cudne. Zadanie jest obowiązkowe.

ŚCISKAM WAS, DO JUTRA!
Jutro temat: Wiosna 🙂
p. Beata

Instagram has returned invalid data.

Follow Me on Instagram