Jeśli tutaj jesteś, to na pewno zamierzasz lub już uczysz się języka niemieckiego. W tym wpisie chciałabym polecić wspaniałe osoby i ich miejsca w sieci. Wszystkie związane są z nauką języka niemieckiego i bez wątpienia wzbogacą Twoją wiedzę na temat języka niemieckiego pod każdym względem!

Niemiecka Sofa – blog Oli, która bardzo skutecznie potrafi zmotywować do nauki. Udziela wskazówek, dzięki niej możecie wzbogacać swoją wiedzę na temat gramatyki, słownictwa i kultury obszaru niemieckojęzycznego. Poznaj polecane przez Olę książki, filmy, seriale i muzykę.
Niemiecka Sofa – Facebook.
Niemiecka Sofa – Instagram.

Mejstersztyk Językowy – Martyna to nauczycielka języka niemieckiego, która sama o sobie mówi: „… uczę języka niemieckiego sensownie i z polotem. Dzięki moim autorskim strategiom szybko wskoczysz na poziom wyżej i pokochasz… albo chociaż polubisz ten język!”. Jak dla mnie brzmi bardzo zachęcająco. Martyna na swoim blogu zamieszcza materiały zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Prężnie działa również na Instagramie, możecie tam „porozmawiać” z nią o języku niemieckim przy porannej kawie. O sobie samej pisała również i tutaj Nauczycielka Martyna.
Majstersztyk Językowy – Facebook.
Majstersztyk Językowy – Instagram.

Modewort – ten blog to istny bank materiałów. Czasowniki, idiomy, cytaty, ćwiczenia gramatyczne, piosenki, słownictwo do audycji radia Deutsche Welle. Serdecznie polecam!

Deutsch mit Marija – autorka przybliża tajniki języka niemieckiego i robi to niezaprzeczalnie świetnie! Przekonajcie się sami. Może nie jest to typowy blog, ale serdecznie polecam. Szczególnie kanał na Youtube. Marija przede wszystkim kieruje swoje lekcje do osób z zaawansowanym poziomem znajomości języka niemieckiego. Historię autorki możecie znaleźć na wspomnianym już wyżej blogu Modewort – Geschichte von Marija Dobrovolska (tekst w języku niemieckim)
Deutsch mit Marija – Facebook.
Deutsch mit Marija – Instagram.

AKI Arkadiusz Gerlic – blog prowadzony przez świetnego nauczyciela. Arek to nie tylko nauczyciel, ale też muzyk i artysta. Cechuje go profesjonalizm oraz bardzo duże poczucie humoru, które bardzo dobrze komponuje się z przekazywaniem przez niego wiedzy językowej. Osobiście miałam przyjemność studiować z Arkiem. Także wiem, co mówię:-) Zajrzyjcie również na jego kanał na Youtube. Arek w tym roku (14.03.2019r.) będzie prelegentem na Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Obok takich wspaniałych osobistości jak: Anna Życka, Agnieszka Drummer, Maciej Błaszak i Marlena Kałużniak.
AKI Arkadiusz Gerlic – Facebook.

Justyna Trzeciak – Gorzelanna – prowadzi naukę języka niemieckiego online. Na swoim blogu zamieszcza materiały, które na pewną przyczynią się do pogłębienia Twojej wiedzy na temat tego języka.
Justyna, trenerka języka niemieckiego – Instagram.

Nie trać czasu i zacznij już dzisiaj uczyć sie od świetnych nauczycieli!

Podobne wpisy:
Strony z interaktywnymi ćwiczeniami do nauki języka niemieckiego.
Top 10 moich ulubionych niemieckich cytatów o kobietach.
Top 8 moich ulubionych niemieckich piosenek.
10 zdań w języku niemieckim, które musisz znać.
Top 10 cytatów po niemiecku, które każdy wielbiciel czekolady (die Schokolade) powinien znać!

 

2 thoughts on “Polecam blogi związane z nauką języka niemieckiego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram has returned invalid data.

Follow Me on Instagram