W sieci istnieje szereg świetnych miejsc, do których warto zaglądać ucząc się języka niemieckiego. Niemal codziennie poznaje nowe. Od dawna chciałam zrobić dla Was zestawienie takich stron, na których znajdziecie interaktywne ćwiczenia do samodzielnej nauki języka niemieckiego. Dzisiaj zalążek. Myślę, że wpis będę aktualizować, dzisiaj chciałabym zaproponować Wam następujące strony:

Netzverb Flexion
Gramatyczny raj. Masz problem z odmianą czasownika, rzeczownika lub przymiotnika? Zajrzyj na podaną stronę. Wpisz interesujące cię słowo a otrzymasz jego odmianę na tacy. Dane informacje można pobrać w formie pdf i wydrukować. Strona oferuje również fiszki do nauki.

 

Online-Übungen von Claus Lenz
Świetna strona, pękająca w szwach, jeśli chodzi o ćwiczenia interaktywne. Całość materiałów podzielona jest na poziomy (Stufe 0-4), możesz ćwiczyć wszystko, od alfabetu po skomplikowane konstrukcje gramatyczne. Miesiące, godziny, części ciała, liczby odmiana czasownika, przyimki, tryb przypuszczający, zdania poboczne i wiele, wiele innych. Nie sposób wymienić tutaj wszystkiego. Autor strony uczy w ciekawy sposób słówek oraz proponuje fajne ćwiczenia utrwalające, np. grę Milionerzy. Znajdziesz tutaj również ciekawe informacje krajoznawcze. U mnie część ćwiczeń nie otwiera się mobilnie, ale na komputerze wszystko działa idealnie.

 

Deutsch online – interaktive Übungen und Aufgaben
Również bardzo dobrze przygotowana i przemyślana strona dla uczących się języka niemieckiego. Porównując ją do poprzedniej, uważam, że jest dużo bardziej czytelna. Ćwiczenia i zadania wykonujesz wybierając swój poziom (od najniższego A1 aż do C1). Możesz również zdecydować co chciał(a)byś w danym momencie ćwiczyć, do wyboru: Grammatik (gramatyka), Wortschatz (słownictwo), Hörverstehen (słuchanie ze zrozumieniem), Leseverstehen (czytanie ze zrozumieniem) albo Sprechen (mówienie). Polecam serdecznie!

 

Goethe-Institut Polen / Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki
Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Działają na całym świecie promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną. Nie jestem w stanie zaprezentować Wam tutaj wszystkich proponowanych zadań i ćwiczeń. Przedstawię kilka:
Podcast Deutschbaukasten – jeśli jesteś w ciągłym ruchu i lubisz uczyć się w drodze, to podkasty będą w sam raz dla ciebie. Oto pakiet materiałów do wszystkich liter niemieckiego alfabetu – od A do Z. Rozpoczynając od literki A posłuchasz tekstu na temat samochodu (das Auto). Do każdego nagrania możesz wydrukować transkrypcję oraz wykonać zadania na dołączonych kartach pracy. W tekstach znajdziesz ciekawe informacje na temat Niemiec i Niemców.
⇒ Tutaj poćwiczysz podawanie godzin w języku niemieckim: Wähle die richtige Uhrzeit. Proponuję otworzyć na komputerze.
⇒ Tutaj poćwiczysz liczby: Die Welt der Zahlen. Proponuje otworzyć na komputerze.
Tutaj słownictwo związane z urlopem (plaża). Dopasuj obrazek do odpowiedniego wyrazu: Spiel.
Zagraj w grę i sprawdź, jak dobrze znasz Berlin: Erlebnisreise mit Deutsch. Wie gut kennst du Berlin?

 

Ba Ba Dum – tutaj poćwiczysz nie tylko niemieckie słownictwo. Graj i ucz się. 1500 słów, 21 języków, 5 gier. Zajrzyj i sprawdź.

Przejrzyjcie również moją stronę, do tej pory przygotowałam dla Was ćwiczenia interaktywne w następujących wpisach (ćwiczenie znajduje się najczęściej na końcu wpisu):

  1. Czasownik lassen.
  2. Annett Louisan „Eve” – piosenka i tekst z lukami. 
  3. Die Körperteile – Kreuzworträtsel / Części ciała – krzyżówka.
  4. Falsche Freunde / Fałszywi przyjaciele (język niemiecki i angielski)

Znasz ciekawą stronę i chciał(a)byś ją tutaj polecić innym? Zapraszam do podania linku w komentarzu.

Podobne wpisy:
Polecam blogi związane z nauką języka niemieckiego.
Top 10 moich ulubionych niemieckich cytatów o kobietach.
Top 8 moich ulubionych niemieckich piosenek.
10 zdań w języku niemieckim, które musisz znać.
Top 10 cytatów po niemiecku, które każdy wielbiciel czekolady (die Schokolade) powinien znać!

 

2 thoughts on “Strony z interaktywnymi ćwiczeniami do nauki języka niemieckiego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram has returned invalid data.

Follow Me on Instagram