Miało być TOP 5, ale nie sposób okroić tak mocno całą listę niemieckich piosenek, które są dla mnie ważne. Moje TOP 8 ulubionych piosenek w języku niemieckim to piosenki, które towarzyszyły mi w niektórych etapach mojego życia. Niewątpliwie budzą moje emocje i wspomnienia i do tego są po prostu piękne! Pamiętajcie, że słuchanie niemieckich piosenek to świetny sposób na szlifowanie swojej znajomości języka.
A oto moje ulubione niemieckie piosenki:

1. Falco – Out of the Dark
Falco (właściwie Hans Hölzel) to austriacki wokalista i muzyk. Piosenka pochodzi z albumu o tym samym tytule Out of the Dark. Album został wydany miesiąc po śmierci artysty w 1998 roku.

 

2. Die Toten Hosen – Tage wie diese
Die Toten Hosen to niemiecki zespół rockowy (punk rockowy) założony w 1982 roku i działający do dziś. Piosenka z albumu Ballast der Republik z 2012 roku.

 

3. Sportfreude Stiller – Das Geschenk
Zespół pochodzący z Monachium, założony w 1996 roku. Piosenka z albumu Sturm & Stille z roku 2016.

 

4. Herbert Grönemeyer – Mensch
Niemiecki piosenkarz i aktor, jest też autorem hymnu Mistrzostw Świata w Piłce nożnej 2006, które odbywały się w Niemczech (Zeit, dass sich was dreht). Piosenka Mensch pochodzi z albumu pod tym samym tytułem, wydanym w roku 2002.

 

5. Söhne Mannheims – Und wenn ein Lied
Söhne Mannheims to niemiecki zespół założony w 1995 roku w Mannheim. Zarówno skład jak i ilość członków zespołu od czasu do czasu zmienia się. Piosenka Und wenn ein Lied z albumu Noiz z roku 20014.

 

6. Xavier Naidoo – Abschied nehmen
Xavier Kurt Naidoo to niemiecki wokalista i piosenkarz urodzony w Mannheim. Jest współzałożycielem i wokalistą zespołu Söhne Mannheims, o których wspomniałam powyżej. Piosenka Abschied nehmen pochodzi z wydanego w 2002 roku albumu Zwischenspiel – alles für den Herrn.

 

7. Die Prinzen – Alles nur geklaut
Die Prinzen to niemiecka grupa założona w 1991 roku w Lipsku, wcześniej działająca od 1987 roku jako Die Herzbuben. Piosenka pochodzi z albumu o tym samym tytule Alles nur geklaut, wydanym w roku 1993.

 

8. Yvonne Catterfeld – Glaub an mich
Piosenka z albumu Unterwegs, wydanego w 2005 roku.

Słuchajcie niemieckich piosenek, doskonalcie w ten sposób swoją znajomość słownictwa. Jakie są inne sposoby, aby uczyć się słówek? Znajdziesz je tutaj. Moich 7 wskazówek dla Ciebie jak uczyć sie słownictwa w języku niemieckim.

Chętnie poznam Twoją opinię na temat wymienionych piosenek i ogólnie niemieckiej muzyki! Zapraszam do komentowania:-)

Podobne wpisy:
TOP 10 moich ulubionych cytatów o kobietach w języku niemieckim.
TOP 10 cytatów, które każdy wielbiciel czekolady powinien znać.
10 zdań w języku niemieckim, które musisz znać.

7 thoughts on “TOP 8 moich ulubionych piosenek w języku niemieckim”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram has returned invalid data.

Follow Me on Instagram